Narcyzy

Koniec sierpnia to odpowiedni czas na rozpoczęcie sadzenia cebulek narcyzów.
Są to wieloletnie rośliny, które zdobią ogród od wczesnej wiosny. Występują w wielu odmianach, różniących się między sobą wysokością, pokrojem, kształtem oraz kolorem kwiatów. W wierzeniach ludowych narcyz jest symbolem uwielbienia dla samego siebie. Oznacza również dobroczynność, radość, czystość i szczęście.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Jedną z zalet tej rośliny jest łatwość uprawy. Cebule narcyzów należy posadzić
na głębokość równą ich dwu- trzykrotnej wysokości. Roślina lubi stanowiska słoneczne lub lekko ocienione. Preferuje glebę próchniczną i dostatecznie wilgotną.
Co kilka lat należy zmieniać miejsce nasadzeń. W lipcu można wykopać cebule, podsuszyć, a następnie oberwać liście pozostawiając stare korzenie. Do jesiennych nasadzeń należy je przechowywać w dobrze wietrzonym miejscu.

Uprawa w pojemnikach wygląda podobnie. Należy przygotować doniczkę z otworami
w dnie. Wypełnić ją ziemią ogrodową wymieszaną z piaskiem. Posadzić cebulki
i przykryć ziemią, tak aby wierzchołki cebulek były widoczne. Ostatni krok,
to podlanie. Na etapie ukorzenienia cebuli nie należy dopuścić do przesuszenia ziemi. Na zimę pojemnik z cebulkami należy wynieść do chłodnego pomieszczenia
lub zadołować w gruncie i okryć, ponieważ rośliny muszą przejść okres schłodzenia – w przeciwnym razie nie zakwitną. Wczesną wiosną pojemnik wyjąć z ziemi/przynieść
z pomieszczenia, w którym był przechowywany. Następnie należy ustawić go na balkonie lub parapecie okiennym z dostępem dużej ilości światła. Istotne jest,
aby w okresie wegetacji regularnie podlewać roślinę. Po przekwitnięciu rośliny cebulowe w donicy przenieść w ustronne miejsce, stopniowo ograniczając podlewanie. Po zaschnięciu liści cebule należy wyjąć z podłoża i  przechować do jesieni w chłodnym miejscu.

Narcyzy nadają się do tworzenia grup ogrodowych, na rabaty, obwódki, do ogródków skalnych i pojemników. Efektownie prezentują się w grupach, w towarzystwie innych kwiatów cebulowych i bylin. Stosowane są również na kwiat cięty, jednak należy pamiętać, że cięte narcyzy wydzielają śluz szkodliwy dla innych kwiatów.

W asortymencie W.Legutko znajdują się cebule narcyzów z różnych serii:

Domowy Ogród:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Maxi Paka:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Seria Tradycyjna – w ofercie znajduje się ok. 40 różnych odmian narcyzów:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, w którym znajdują się cebule narcyzów dostępnych w ofercie. Sezon na cebule jesienne dopiero się rozpoczyna, dlatego asortyment będzie sukcesywnie się wzbogacał o nowe pozycje.

esklep.legutko.com.p

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s