Kwiaty, warzywa zioła – odmiany polecane do uprawy w pojemnikach

Uprawa roślin w doniczkach, skrzynkach lub dowolnych pojemnikach –  to temat typowo wiosenny. Jednak ze względu na ciepłą aurę, postanowiłyśmy podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie poprzez zamieszczenie już teraz krótkiego wpisu o gatunkach i odmianach, które doskonale nadają się do stworzenia małych ogródków w pojemnikach.

KWIATY – w tym zakresie warto wykorzystywać odmiany niskie. Zachęcamy do eksperymentów – z gatunków, kojarzonych do tej pory z uprawą w ogrodzie, takich jak nasturcja czy maciejka można tworzyć piękne kompozycje.

Do uprawy w pojemnikach polecamy:  Cynie wytworne karłowe,  Groszek pachnący Knee – Hi, Maciejkę, Nagietek lekarski karłowy, Nasturcję niską,Słonecznik ozdobny karłowy, Wilec, Powój pnący.

Na kuchennym parapecie można uprawiać wiele ZIÓŁ. Bazylia, Lawenda,  Lubczyk ogrodowy, Majeranek, Mięta, Oregano, Rozmaryn, Stewia, Tymianek właściwy – wysiewając je w doniczkach, tworzymy aromatyczne ogrody, naturalne przyprawy dostępne na wyciągnięcie ręki.

I co najważniejsze, a w Polsce zdobywa popularność – w doniczkach, skrzynkach i pojemnikach uprawia się WARZYWA typu patio. Na balkonie czy tarasie z dostępem światła świetnie rosną: Fasola karłowa, Koper, Marchew, Ogórek krzaczasty, Papryka karłowa, Pietruszka naciowa, Pomidor karłowy, Poziomka, Rokietta siewna, Rukola, Roszponka warzywna, Rzodkiewka,  Sałata,  Szczypiorek.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Kwiaty, warzywa zioła – odmiany polecane do uprawy w pojemnikach

    1. Wręcz przeciwnie. Do wysiewów warzyw i ziół została użyta gleba bogata w składniki pokarmowe oraz dobrej jakości nasiona. Zależało nam na uzyskaniu zdrowych warzyw, wolnych od środków chemicznych. Jedynie w przypadku kwiatów, dokarmiłyśmy je nawozem dla roślin kwitnących na początku okresu wegetacji.

      Polubienie

    1. W doniczki zostały wysiane nasiona. Po wschodach, wykonałyśmy przerywkę, czyli usunęłyśmy niektóre z roślin (które rosły zbyt gęsto), by reszta mogła się bujniej rozwijać. A efekty widać na zdjęciach 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s